İğne Oyası

Yazma Kenarı İğne Oyası Modelleri

Yazma Kenarı

Her geçen gün tekstil alanında yaşanan gelişmeler ve artan ürün çeşitliliği ile beraber yazma artık yalnızca tesettürlü hanımlar tarafından kullanılan bir ürün olmaktan çıktı. Yazma kenarlarına yapılacak güzel motifler sayesinde şıklığınıza şıklık katmanız mümkün.

Kenarları iğne oyası ile bezenmiş yazma modelleri oldukça dikkat çekici. Mevlitlerde, dua toplantılarda ve çeyiz bohçalarından en çok dikkat çeken el işlerini şüphesiz ki iğne oyaları oluşturur. Özellikle beyaz tülbentlere yapılan iğne oyası modelleri çeşit çeşittir ve bakanı bir daha baktıracak kadar dikkat çekici ürünlerdir. Renk renk ipler kullanılarak yazmaların kenarlarına yapılmakta olan mekik modeli kumaşlara ayrı bir hava katmaktadır.

Beyaz bir gömlek ile kombin yapabileceğiniz mekik motifli yazmaları, boynunuzda fular olarak kullanarak farklı bir tarz yakalayabilirsiniz.

Pikniklerde, hafta sonu gezilerinde neşeli zamanlar geçirirken çeyizinizin en kıymetli parçalarından olan iğne oyası yazma kullanarak kıyafetlerinizin enerjisini yüksek tutmayı da göz ardı etmeyin.

Çeyizlerde Kullanılan İğne Oyası Yazma Modelleri

Çeyiz hazırlamak evlilik yoluna girmiş genç kızların en büyük heyecanlarından birisidir. Güzel yuvalarını kurmaya hazırlandıkları bu yolda evleri için her şey en güzel haliyle olsun isterler. Pek çok emek sarf edilerek biriktirilen çeyizler iğne oyası ile birleşince çok şık bir hal alır.

Yazma Kenarı

İğne oyasının kullanıldığı pek çok eşya var ancak bu emek veren süslemenin en çok yakıştığı eşya şüphesiz ki çeyizlik iğne oyası yazma kenarları.

Bazı kişiler yazmaların artık kullanılmadığını yerini modern eşarp ve şal modellerinin aldığını düşünürler ancak bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Çünkü iğne oyası ile süslenmiş yazmaların yeri ayrıdır. Mevlitlerde, cemiyetlerde ve kadın oturmalarında sık sık tercih edilen yazmalar için yapılan pek çok iğne oyası yazma kenarı motifi bulunmaktadır.

Bu yazma kenarlarının arasında en sık tercih edilen motif papatya motifidir. Papatyalar ile süslenen yazmalar çok dikkat çekmektedir. Papatya kadar rağbet gören diğer motiflerde genel olarak çiçek motifleridir.

Bu motifleri kendiniz yapabileceğiniz gibi, dışarıdan da alabilirsiniz. İğne oyası yazma kenarı fiyatları motiften motife ve kullanılan ipin çeşidine göre değişkenlik gösterse de her bütçeye uygun modeller bulunur.

Bir Düşünce “Yazma Kenarı İğne Oyası Modelleri

  1. Mert dedi ki:

    Teşekkür ederiz çok güzel yazmışsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.