İğne Oyası

Mevlüt Örtüsü

Mevlüt Örtüsü

Mevlüt Örtüsü modelleri genel anlamda sade tercih edilir. Ancak kişilerin isteğine ve durumuna göre değişen olaylar mevcut. İsteyen model olarak farklılara girebilir. Yani içerik bakımından desenler değişebiliyor. Bazı dönemlerde bulunan her bir model kendi içerisinden değişkenliklere uğrayabilir. Bu mevlit örüsü modelleri için de geçerli bir kuraldır.

Mevlit oya bakımından desenler sınırsızdır. Her bir noktaya uygulanabilir. Gerek masa üzerine gerek ise baş örtüsü gibi imkanlara alınabiliyor. Her bir ürünün kendi özelliklerinin bulunması ne denli önemli olduğunu da gösteriyor. Yani bir desen nasılsa takım olarak mevlit örtüsünün de aynı desenlere sahip olması gereklidir. Bu şekilde her bir noktada aynı desen bir bütün oluşturur.

Yazma Modelleri

Yazma konusunda oldukça değişken özelikler var. Yani desen bakımında özellikleri ve desenleri birbirinden ayrılacaktır. Desen ayrımı için çiçek veya üçgen gibi noktalar da var. Yani bu senenler ne kadar iyi duruyorsa yazmaya o şekilde konulmalıdır. Bazı durumlarda desenler kişinin isteğine göre de düzenlenebilir. Ancak site üzerinde birçok yazma deseni de var. Yani istenilen bir model olduğu taktirde alınabiliyor.

Mevlüt Örtüsü

Model bakımından yazmalar geçmiş dönemlerden bu dönemlere kadar etkisini sürdürüyor. Dönemimizde çeyiz gibi noktalarda da hala yazma desenleri var. Yani yazmaların ne kadar kaliteli olduğu desenlerine renklerine ve işlemesine göre değişir. Görünüş açısından da farklılıklar bu şekilde meydana gelecektir.

Seccade Tasarımları

Seccade takımı namaz kılanlar için önem arz eden bir takımdır. Model olarak değişken özelliklere sahip olan bu takımlar genel anlamda kenar desenleri teşbih desenleri gibi ayrımlara girebilir. Ancak her bir ayrımın önemli olduğu unutulmamalıdır. İsteyenler kendisine göre bir modeli alabilir veya model farklılıklarına bakarak namaz kıldığı yere göre bu deseni değiştirebilir.

Site üzerinde göründüğü gibi seccade modellerinde 6 parça olacak şekilde modeller var. Her bir model için uyum gereklidir. Yani birbirleri ile aynı desenleri ve uyum içinde oldukları desenleri görmek buna göre alım gerçekleştirmek mümkün. Üstelik her zaman site üzerinde desenler çeşitlidir ve bu desenlerin birbirleri ile uyumu da mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir