Gönen İğne Oyası, İğne Oyası

İğne Oyası Dantel Modelleri

İğne Oyası

Çeyiz sandıklarının ve hanımların gündelik yaşamlarının vazgeçilmez parçalarından biri olan iğne oyası danteller günümüzde hala popülerliğini devam ettirmektedir.

Çok eski zamanlardan beri var olup kültürümüzün bir parçası haline gelmiş olan iğne oyalı danteller gün geçtikte ortaya çıkan yeni motifleri ile hala örülüp kullanılmaya devam etmektedir.

İğne oyası ile yapılmış ürünler, bulunduğu mekânlarda yer alan mobilyaların çok daha şık ve zarif görünmesine destek olması sebebiyle pek çok kadın çeyizlerinde ki iğne oyası çeyiz takımları gibi parçaları uzun süre kullanır.

Eskiden tığ işi danteller iğne oyası dantellere göre daha çok rağbet görürdü. Ancak artık bu durum değişti ve tığ işi dantellerin yerini iğne oyası danteller almaya başladı. Bunun sebebi iğne işi dantellerin tığ işi dantellere göre daha modern bir görünüme sahip olması.

Hayatımızın her alanında karşımıza çıkan iğne oyasının pek çok kullanım alanı mevcuttur. Örneğin yazma kenarları, havlu kenarları, salon takımları, mutfak örtüleri ve bohça kenarları gibi neredeyse tüm el işi çeyiz parçalarında iğne oyası ile süsleme yapılabilir.

Ayrıca şıklığı ve zarifliği ile göze hitap eden iğne oyaları tespih ve kolyeleri süslemek içinde kullanılmaktadır.

İğne Oyası

Gönen İğne Oyası

Kültürümüzün vazgeçilmez parçalarından biri olan iğne oyası süslemesi, her genç kızın çeyizini süslüyor. Bu güzel süsleme ile çeyizlik eşyalar daha da şık bir görünüme sahip oluyor.

İnternette iğne oyası ile ilgili yapılan araştırmaların arasında Gönen iğne oyası modelleri de geliyor. İnternet kullanıcıları bu konu hakkında en çok Gönen iğne oyası fiyatları aramasını yapıyor.

Bir süre popülerliğini kaybetmesinin ardından yeni gelin evlerinde tekrar yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanan iğne oyası danteller şıklığı ve zarif görünüm ile gelin evlerini süslemektedir. Özellikle salon ve yatak odası iğne oyası dantel çeşitleri en rağbet gören ürünlerdir.

Tığ işi dantellere kıyasla daha kolay ve pratik bir şekilde örülebilen iğne oyası danteller aynı zamanda havlu kenarlarını ve yazma kenarlarını da süslemektedir.

İğne oyasını kendiniz yapabileceğiniz gibi ücret karşılığı yapan birini de bulabilirsiniz. İğne oyası fiyatları modele göre değişkenlik göster de her bütçeye uygun model bulmak mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir