İğne Oyası

İğne Oyası Tasarımları

İğne Oyası Tasarımları

Gönen iğne oyası modelleri geçmişten bugüne el işçiliğini sürdüren ve bu gelenek sayesinde de kaliteli ürünler çıkartılmasını sağlayan bir modeldir. Bu modelin genel anlamda fiyat bakımından diğerlerinden daha iyi olması boyutuna, rengine veya kullanılan ipek göre değişecek bir durumdur. Üstelik her türlü ürünün kendisine ait fiyatlandırma biçiminde Olabilir. Çünkü harcanan ile vakit ve malzeme önemlidir.

İğne oya modelleri çeyiz takımlarında salon modellerinde veya yatak odası modellerinde kullanılır. Bu modellerin her birisi kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Yani kenar işlemeler daha basite indirgenerek yapılanlar veya ince işçilik kullanarak yapılan modeller mevcut. Site üzerinde görüldüğü gibi çeşit çeşit modeller var ve el işçiliğini neden önemli olduğu da site üzerinde görünüyor.

Oya Modelleri

Oya modelleri hemen hemen herkesin ihtiyacı olan modellerdendir. Özellikle çeyiz yapanlar veya yazma gibi ürünler alacak insanların el işi oya dediğimiz tüllerden alması gerekir. Geçmişten bugüne herhangi bir sorun olmadan geleneğini sürdüren bu el işçiliği genel anlamda kaliteyi içerdiği için de önemlidir. Kaliteli ürünlerin genel olarak kendi içerisinde ayrımları olur ve bu ayrımlardan ise en çok oya işçiliği nasibini alır.

İğne Oyası Tasarımları

Seccade ürünlerinin kenarları veya normal bir ürünün işlenebilmesi için harcanan vaktin fiyatlandırma biçimi de ona göre olacak. Yani site üzerinde bulunan Fiyatlar genel olarak indirimli veya uygun fiyatlar dediğimiz türlerdendir. Üstelik gelecek dönemlerde herhangi biri yıpranma payı veya soluma gibi işlemleri olmayan ürünlerdir demek yanlış olmaz.

Çeyiz Seti

Çeyiz seti çok sayıda ürünü bir arada tutan model tarzıdır. Çoğu el işçiliği özenle hazırlanır. Üstelik her bir işçilik kendine ait çeyiz skalası da yaratabilir. Özellikle sitenin içerisinde bulunan her bir ürünün çeyizin bir parçası olması mümkün. Çünkü çeyizde herhangi bir ayrım yapmak olası değildir.

Bazı durumlarda çeyiz yapılırken veya çeyizin içerisindeki malzemeler düzenlenirken yatak odasından salonuna, mutfağında masa örtüsüne kadar hepsi ayarlanır. Yani çeyizin içine girecek olan şeyler sınırsızdır. El işçiliği olanlar ise sitenin üzerindekiler gibi değerli kabul edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir