İğne Oyası

İğne Oyası Pike Takımı

İğne Oyası Pike Takımı

Evlerde en sık kullandığımız ürün gruplarından bir tanesi pike takımlarıdır. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan pike takımları yazın uykumuzu daha konforlu bir hale getirmek için en büyük destekçilerimizden birisidir.

Pike takımlarının bilinen bir diğer kullanım alanı ise çeyizlerde yer alan en önemli parçalardan birisi olmalarıdır. Özellikle çeyiz serme zamanlarından büyük bir özenle sergilenen pike takımlarının içerisinde yastık kılıfları (genel olarak 2 adet) çarşaf ve pike yer alır.

Bu parçaların her biri tek tek ve özenle işlenerek ve iğne oyası ile süslenerek genç kızların çeyizlerinde en gözde parçalar olarak çeyiz görmeye gelen kişilere sergilenir.

Pike takımlarında iğne oyası süslemelerinin geçmişte kaldığı ve artık kullanılmadığı yönünde bir düşünceniz varsa tamamen yanılıyorsunuz demektir. Modern iğne oyası çeşitleri ile pike takımları süslenerek modern çeyizler oluşturulur.

Pike Takımlarında İğne Oyası Nasıl Kullanılır?

İğne oyaları pike takımlarında yastık kılıflarının bir bölümünde ve pikenin üst bölümlerinde özellikle işlenmektedir. Yatak çarşaflarının da kenar bölümleri de danteller ile süslenmektedir.

Kullanılan iğne oyası modelleri tercihe bağlı olarak büyük olabileceği gibi küçük motifli iğne oyası modelleri de tercih edilmektedir.

İğne Oyası Pike Takımı

İğne oyası modelleri pikenin kumaşının rengine uyumlu ipler ile süslenebilmektedir. Kimi zaman iğne oyası üzerine çiçek motifleri ile kimi zamanlarda da kurdeleler ile beraber farklı bir hava katılmaktadır.

Pike takımları gündelik kullanım içerisinde yatak odalarına şık bir hava katan parçalardır. Özellikle de evlilik hazırlığına başlamış olan genç kızların çeyiz takımlarına da mutlaka eklenen ürünlerdir.

Tercih edilen renkler zevke göre değişkenlik göstermekle birlikte daha çok bordo ve beyaz renk tonlarında pike takımlarının tercih edildiği bilinmektedir.

Son dönemlerde ise daha yaygın olarak mor ve pembe tonlarında pike takımlarına morlu çiçekler ve pembe işlemeli iğne oyaları eşlik etmektedir.

Genç kızların çeyizlerini daha da güzel bir hale getiren ve zarif oluşları ile göz kamaştıran pike takımları üzerinde kullanılan iğne oyası motifleri pikeye ayrı bir hava katarak daha da değerli ve alıcı bir hale gelmesini sağlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir