Gönen İğne Oyası, İğne Oyası

Gönen İğne Oyası Takımları

Gönen İğne Oyası

Gönen iğne oyası modelleri uzun bir geçmişi olan modeller arasında yer alıyor. Çünkü uzun dönem içerisinde oldukça etkin bir şekilde kullanımı sağlandığı biliniyor. Yani geçmiş de oldukça fazla üretilen ve el işçiliği olarak geçen modeller arasında günümüzde de hala site üzerinde görülen modeller gibi işlemeleri bulunuyor. Özellikle çeyiz veya yazma gibi ürünlerde de bazı zamanlarda kullanılabiliyor. Yani bu işlemelerin oldukça değerli olduğu unutulmamalıdır.

Sorunsuz bir şekilde işlemeler kenar işlemleri her üründe yapılabiliyor. Özellikle bu gönen modelin içerisinde çeşitli yapılarda desen farkları olabiliyor. Genel anlamda iğne iplik veya renk desenleri farklılık gösterebiliyor. Sadece desen anlamında farklılıkların yanında malzeme kalitesi de fiyatını ve ürünün değerini belirleyecek kısımlardandır. Bu yüzden alım yapacak insanların ilk önce desen farklarını ve nasıl bir ürün istediklerini bilmeleri gerekiyor

Çeyiz Modelleri

Çeyiz seti yöreye göre değişkenlik gösterse de aslında hem kadın hem de erkek tarafında da yapılması gereken bir adettir. Üstelik yapıldığı esnada herhangi bir sorun olmadığı taktirde kaliteli ürünlerin kullanılması gereklidir. Yani işlemeli ve detay bakımından önemli olan türlerin ne kadar değerli olduğu bilinir. Üstelik site üzerinde bulundan modellerin hepsi kaliteli diyebileceğimiz modeller arasında yer alıyor. Yani ince işçilik isteyen oya modelleri ve kenar desenleri var.

Gönen İğne Oyası

Özellikle kadınlar için çeyiz yapıldığı takdirde evin her noktasına koyulan bu süslemeler kaliteli ve şık durması gerekiyor. Çünkü evin içerisindeki eşyaların yeni olması üzerine koyulacak olan dantellerin veya kenar süslemeleri oldukça düzgün bir şekilde işlenmesi önemlidir. Bu şekilde daha şık ve güzel bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Seccade İşlemleri

Seccade takımı bir bütün olarak bakıldığında çeyize de koyulabilecek takımlardan bir tanesidir. Üstelik yalnızca çeyiz olarak bakmak yanlış olacaktır. Çünkü normalde namaz kılan insanların veya süsleme amaçlı alacaklar için de uygun olabilir. Ancak namaz kılacak İnsanların bu takımı almaları gerek kenar desenleri açısından gerekse ürünün kalitesi açısından oldukça önemlidir. Düzgün bir işlemesi olduğu için de birbiriyle uyumlu takımın şık bir görüntüsü oldu görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir