Çeyiz, İğne Oyası

Çeyizde İğne Oyası Modası Geçti Mi?

Çeyizde İğne Oyası

İğne oyası modelleri her kız çeyizinde yer alan annesinin kendisine daha bebekken örmeye başladığı, ya da satın alarak biriktirmeye başladığı el emeği göz nuru parçalardır diyebiliriz.

İğne oyasında artık farklı model arayışı, karşılıklı bir şekilde model alıp verme olayları günümüzde hala devam etse de artık ne yazık ki eskisi kadar örülmemekte. Ama bu demek değil ki genç kızların çeyizlerinde bu iğne oyaları artık yok. Tabii ki bu güzel gelenek bugün hala devam ediyor ve hala genç kızların çeyizlerinde vazgeçilmez parçalar arasında yerini alıyor. Ancak artık çoğu kişi bu zahmete girmek istemediği için artık iğne oyası çeyiz takımları dışarıdan alınıyor. Bu aslında en mantıklı çözüm.

Peki, önceden evimizin her alanına büyük bir özenle serip sergilediğimiz o iğne oyası dantellere ne oldu?

Onlar artık kullanım amacını değiştirdi. Sürekli değişen dünyaya onlarda ayak uydurdu. Örneğin artık televizyon üstüne dantel asmak modası geçti. Ancak bu alışkanlık yerini kahve köşelerine bıraktı. Artık özel kahve köşesi oluşturmak ve bunu iğne odası salon takımı parçaları ile süslemek çok moda.

Çeyizde İğne Oyası

Çeyizlerde İğne Oyası İle Süslenen Parçalar Nelerdir?

Evlilik yoluna girmiş olan her genç kızın ilk işi çeyizini gözden geçirmek olur. Bu gözden geçirme esnasında annesinin bebekliğinden beri emek sarf ederek biriktirmiş olduğu iğne oyası dantel modelleri göze çarpar. Ancak her geçen gün kullandığımız bütün ürünlerde görüldüğü gibi iğne oyası çeyiz takımları da durumdan form değiştirir. Bu sebeple eskiden beri biriktirilmiş olan bu ürünler artık yetmeyecektir. Günümüzde pek çok kişi artık kendisi uğraşmak ve iğne oyası ürünler yapmak istemez. Bu da insanları çeyizlerin vazgeçilmez parçaları olan bu ürünleri dışarıdan almaya yönlendirir. El emeği ile ya da dışarıdan alınabilecek iğne odası modelleri şunlardır:

  • İğne Oyası Pike Takımları
  • İğne Oyası Masa Örtüleri
  • İğne Oyası Salon Takımı
  • İğne Oyası Mutfak Takımı
  • İğne Oyası Vitrin Takımları
  • İğne Oyası Fiskos Örtüleri
  • İğne Oyası Havlu Kenarları

Bu ürünleri dışarıdan alarak hem zaman kazanırsınız hem de çeyizinizden eksik etmemiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir